Hepimizin bildiği üzere ülkemiz yabancı uyruklu pek çok misafiri ağırlıyor. Tabii yoğunluklu olarak Suriyeli misafirlerimizin bulunduğu ülkemizde uygulamalı eğitim programı çerçevesinde Suriye uyrukluların çalışma koşulları belirli bir disiplin altında ilerlemek durumundadır. Sözgelimi Suriyelilere maaş ve sigorta desteği gerçekleştirilebilmesi için belirli bir kanuni prosedürün takip edilmesi zorunluluğu bulunuyor. Elbette yasal zeminde açılmış bir işletme olmak ve SGK’ ya kayıtlı en az Türk uyruklu bir işçinin halen çalışıyor olması gerektiğini hemen hatırlatmış olalım. Bunun yanı sıra geçici koruma kaydı altında çalışan mevsimlik tarım ve hayvancılık işçilerini de kapsayan bu konseptte çalışma izni muafiyeti bulunduğunu da anti parantez belirtelim. Ancak bu durum sigortasız olarak çalıştırmak anlamına kesinlikle gelmemektedir. Dolayısıyla bu hassas konuda hata yapmamak gerekiyor ve kurumumuza başvurmanız durumunda gerekli eğitim programları alarak kanuni yükümlülüklerin yerine getirilmesinin pekâlâ mümkün olduğunu büyük bir mutlulukla ifade edebiliriz.

Sigorta Eğitim Programı İşletmeleri Bilinçlendirmeyi Hedefliyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yönergelerine göre ve yürürlükte bulunan 4817 sayılı yabancıların çalışma izinleri hakkındaki kanun gereğince Suriyeli işçi çalıştıran müesseselerin söz konusu işçiye sigorta yapmalarının zorunlu olduğu bilinmelidir. Bu kapsamda sigorta eğitim programı çerçevesinde kuruluşumuzdan hizmetler alabilir ve profesyonel anlamda danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Tabii bu işçiyi sigortasız çalıştırmanın idari para cezası gerektirdiğini de lütfen unutmayınız. 6458 sayılı yabancılar ve uluslararası Koruma Kanunu gereğince geçici koruma yönetmeliği çıkarılan ülkemizde yabancının elbette ki tanıtım belgesinin olması gerekecektir. Bu nedenle uygulamalı eğitim programı alınarak gerek yasaların talep ettiği gereksinimlerin karşılanması, gerekse iş yerinin söz konusu durumdan dolayı zarar görmemesi için bu programımıza mutlaka katılmanızı tavsiye ediyoruz.

SGK Danışmanlığı Çerçevesinde Hizmetler Sunuyoruz

Tabii kuruluşumuzdan aynı zamanda kurumsal SGK danışmanlığı, sigorta teşvik sistemi, işbaşı eğitim programı, iş ve sosyal güvenlik hukuku alanlarında taleplerinizin karşılığınabildiğini ayrıca vurgulamakta yarar görüyoruz. Lütfen başta Suriyeliler için geliştirilmiş işletmelere özel uygulamalı eğitim programı olmak üzere tüm ayrıcalıklı hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi almak üzere telefonlarımızı aramaktan çekinmeyiniz. Sizleri yanıtlamak üzere iletişim kanallarımız sürekli olarak açık bulundurulmaktadır. Esenlikler diliyoruz.

Danışmanlık hizmeti sunduğumuz bir diğer eğitim programı; İşbaşı eğitim programı

Konu: Suriyeli uygulamalı eğitim programıSuriyeli çalıştırma izniSuriyeli teşvik danışmanlık